• Anasayfa
  • (Önleyici) Bakım ve Onarım Hizmetleri

(Önleyici) Bakım ve Onarım Hizmetleri

Santral kurulumu tamamlandıktan ve sistem işletmeye alındıktan sonra belirli zamlarda GES sahasında Önleyici Bakım ve gerektiğinde onarım faaliyetler Cleanglobe tarafından yürütülmektedir.

Düzenli olarak yapılan önleyici Bakım ve Onarım faaliyetlerimizde donanım ve parçalar gözden geçirilmektedir. Yaptığımız bu önleyici bakımın amacı enerji santrallinde ortaya çıkabilecek donanım arızalarının ortaya çıkarılması değil başlangıç safhasında olan arızaların ortaya çıkmasının önlenmesidir. Önleyici bakımda; kurulmuş olan tesislerin donanımların tasarımında ve işletme şartlarında yapılacak olan değişiklikler ile arızaların sebepleri ortadan kaldırmaktadır.

Sonuç olarak işletmelerde, tesislerde maksimum verim ile çalışmak, karlılığı arttırmak, gereksiz duruşların önüne geçmek, küçük arızların büyük arızalara dönüşerek tesisleri büyük zararlardan korumak için Planlı ve Önleyici Bakım ve Onarımın önemi gider artmaktadır. İşletmelerde bu amaç için istihdam yapılması ve harcama yapılması artmaktadır. Yapılan bu harcamalara istinaden ekonomik olarak zaman içinde çok daha büyük faydalar sağlanmaktadır.